شما اینجا هستید:

 دوست دار محیط زیست

باتوسعه و احداث انرژی هایتجدید پذیر

محیط زیست سالم را به فرزندانمان هدیه خواهیم داد.

 

 .:: هوای پاک ، آسمان آبی ، زمین سبز ::.

  شرکت تولید نیروی مرکزی صبا

متولی تحقیق و توسعه و اجرای پروژه های انرژی های تجدید پذیر

هلدینگ صنایع برق وانرژی صبا

انرژی نو در ایران

انرژی نو یا انرژی جایگزین به آن دسته از انرژی‌ها گفته می‌شود که برای تولیدشان از منابع بدون کربن استفاده می‌گردد؛ مانند انرژی خورشیدی، انرژی بادی، انرژی دریایی، زمین گرمایی،نیروگاه‌های آبی و کربن خنثی مانند زیست توده. از هیدروژن نیز که در پیل‌های هیدروژنی قادر به ذخیره انرژی است، به عنوان انرژی نو نام برده می‌شود.

این نوع انرژی‌ها معایب سوخت‌های فسیلی مانند افزایش غلظت دی‌اکسیدکربن و در نتیجه افزایش دمای کره زمین و تغییرات آب و هوایی و آلودگی زیست محیطی را ندارد علاوه بر این منابع تولید آن‌ها تمام ناشدنی و بدون محدودیت است. 

توسعهٔ این نوع از انرژی‌ها با توجه به عوامل مختلف به‌ویژه هزینه اولیه و قیمت تمام شده بالا و نبود سیاست‌های حمایتی، با مشکلاتی مواجه‌است.

شرکت تولید نیروی جنوب غرب صبا با توجه به مسئولیت اجتماعی خود ، برنامه جامعی برای حضور در عرصه انرژی های نو دارد . انواع انرژی های نو مرسوم در ایران انرژی خورشیدی و انرژی بادی می باشد

انرژی بادی
wind-turbine-us-537x405

در ایران با توجه به وجود مناطق بادخیز طراحی و ساخت آسیابهای بادی از قرن ها پیش رایج بوده  و هم اکنون نیز بستر مناسبی جهت گسترش بهره‌برداری از توربینهای بادی فراهم می‌باشد. مطالعات و محاسبات انجام شده در زمینه تخمین پتانسیل انرژی باددر ایران نشان داده‌اند که تنها در ۲۶ منطقه از کشور (شامل بیش از ۴۵ سایت مناسب) میزان ظرفیت اسمی سایتها، با در نظر گرفتن یک راندمان کلی ۳۳٪، در حدود ۶٫۵۰۰ مگاوات می‌باشد. و این در شرایطی است که ظرفیت اسمی کل نیروگاه‌های برق کشور در حال حاضر حدود 74000 مگاوات می‌باشد. شرکت تولید نیروی مرکزی صبا در مرحله امکان سنجی فنی برای احداث نیروگاه بادی می باشد.

انرژی خورشیدی -Solar Energy

رژی خورشیدی منحصربه‌فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین می‌باشد. انرژی خورشیدی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند به اشکال دیگر انرژی تبدیل گردد. به‌طور کلی انرژی متصاعد شده از خورشیدی در حدود ۳٫۸ در ۱۰۲۳ کیلووات در ثانیه می‌باشد.

ایران با داشتن حدود ۳۰۰ روز آفتابی در سال جزو بهترین کشورهای دنیا در زمینه پتانسیل انرژی خورشیدی در جهان می‌باشد. با توجه به موقعیت جغرافیای ایران و پراکندگی روستای در کشور، استفاده از انرژی خورشیدی یکی از مهمترین عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از انرژی خورشیدی یکی از بهترین راه‌های برق رسانی و تولید انرژی در مقایسه با دیگر مدل‌های انتقال انرژی به روستاها و نقاط دور افتاده در کشور از نظر هزینه، حمل‌نقل، نگهداری و عوامل مشابه می‌باشد

باتوجه به سیاستهای نظام و برنامه ریزی هلدینگ صبا برای حضور درعرصه انرژی های نو از جمله تولید برق از انرژی خورشیدی در این شرکت ، برنامه جامعی برای حضور در این عرصه تدوین شده است . ضمن اینکه یکی از کاملترین گزارشات امکان سنجی احداث انرژی خورشیدی در این مجموعه تهیه و تدوین شده است .

renewables-aus

در پروژه های انرژی های تجدید پذیر

شرکت تولید نیروی مرکزی صبا

مشارکت کنید.

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

سوال خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

سوالی در ذهن دارید؟

سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

ایمیل بزنید

کارشنانسان ما پاسخگوی شما در زمینه های مختلف از جمله شیوه های تولید برق و یا روش عرضه مستقیم برق به صنعت شما هستند.

به دنبال تأمین برق هستید؟

تولید نیروی مرکزی صبا ؛ تأمین کننده برق مطمئن و پایدار

بزرگترین تولید کننده خصوص مرکز کشور

برای تأمین برق صنعت خود با کارشناسان بازاریابی و فروش تماس بگیرید. info@sabacpg.com

با ما در تماس باشید.

کارشناسان و متخصصان شرکت مرکزی صبا راهنمای شماهستند.

برای اطلاعات تماس کلیک کنید.

می توانید سوال خود را به صورت ایمیل مطرح کنید و پاسخ دریافت دارید. info@sabacpg.com

نظر بدهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال