و ما با توکل به خداوند متعال و به پشتوانه نیروی انسانی کارآمد و توانمند و اتکا به توان داخلی ،

مصصم به تحقق این چشم انداز هستیم.

برنامه ریزی دقیق و راهبردی : اساس فعالیت های شرکت تولید نیروی مرکزی صبا

شرکت تولید نیروی مرکزی صبا در كسب و كار صنعت برق فعالیت می نماید كه براي به حداكثر رساندن بازدهي سبد كسب و كارهاي خود، نيازمند برنامه راهبردي جامعي در قالب برنامه ريزي استراتژيك مي باشند. لذا در راستاي چابك سازي و ايجاد درك متقابل، به هنگام تهيه و تدوين گزارش شناخت و برنامه ميان مدت پنجم در قالب الگوي مصوب، به تمامی شاخص های اختصاصی صنعت برق و توجه کامل به ذینفعان تدوین می نماید.. هدف اصلی از برنامه ريزي ، افزايش تعهد در زمان اجرا و دستيابي به اهداف، و مشخص بودن مسیر راه توسعه و این شرکت  به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و تأثیر گذار در صنعت برق بخش مرکزی کشور می باشد .

اسناد بالادستی

الگوي برنامه ميان مدت پنجم برگرفته از اسناد بالا دستي (اساسنامه، سياست هاي اقتصاد مقاومتي و اصول موضوعه 12 گانه) در پنج مرحله به شرح ذيل در قالب تجزيه و تحليل SWOT و ماتريس جذابيت – توانمندي در سطح رشته فعاليت و هلدينگ به منظور تدوين برنامه استراتژيك تنظيم شده است.

مراحل تدوین برنامه

1- تدوين گزارش شناخت براساس متغيرهاي محيط داخلي و خارجي

2- تعيين جايگاه موقعيتي بر اساس بازدهي هر يك از رشته فعاليت هاي هلدينگ

3- تدوين چشم انداز، مأموريت و اهداف كلان هلدينگ و رشته فعاليت

4- تدوين استراتژي ها و اهداف كمي هلدينگ و رشته فعاليت

5- پياده سازي استراتژي در قالب كارت امتيازي متوازن

بررسی محیط صنعت

در تدوين گزارش شناخت، ابتدا وضعيت محيط داخلي و خارجي رشته فعاليت در مقايسه با رقبا به تفصيل مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار مي گيرد و بر اساس اين تحليل ها، نقاط قوت و ضعف و موارد تهديد و فرصت آن رشته فعاليت شناسايي مي شوند. در ادامه ضمن ارائه دورنمايي از صنعت مربوطه در كشور، منطقه و جهان، ابعاد مختلف بازار از نظر ساختار، رفتار و عملكرد مورد بررسي و تحليل قرار گرفته و عوامل كليدي موفقيت در آن صنعت شناسايي و تحليل مي‌شوند.

نتیجه نهایی

پس از تدوین گزارش بررسی نقاط قوت ، ضعف ، تهدید ها و فرصتها نسبت به تدوین استراتژی ها و اسناد بالادستی اقدام و به نیروگاه تحت پوشش ابلاغ می گردد. پس از ابلاغ چشم انداز، مأموريت، اهداف و استراتژي ها كه بر گرفته از گزارش شناخت و اسناد بالادستي مي باشد نوبت به پياده سازي استراتژي در قالب كارت امتيازي متوازن مي رسد. سپس جداول و فرم هاي پيش بيني اهداف كمي، سرمايه گذاري و توليد، براي دوره سه ساله برنامه ميان مدت هلدينگ و رشته فعاليت ارائه مي شود كه مي بايست در چارچوب اهداف كلان و استراتژي هاي مصوب باشد. پس از اتمام كامل اين فرآيند، این شرکت  جهت پايش مداوم و به روز رساني برنامه ميان مدت خود، نسبت به ارائه گزارش هاي تحليلي دوره اي(سه ماه) از پايش برنامه هاي خود به بخش  هلدینگ صبا اقدام می نماید .همچنين بودجه سالانه این شرکت بر اساس اسناد برنامه ميان مدت پنجم تهيه و تنظيم مي شود.

برنامه

 میان مدت پنجم

شرکت تولید نیروی مرکزی صبا  براساس الگوی جامع برنامه میان مدتی که توسط هلدینگ صبا گردآوری میگردد، برنامه های خود را به صورت جامع و کامل تدوین و به اجرا در می آورد. این برنامه شامل برنامه ریزی های بلند مدت ، تحلیل فضای کسب و کار و بهره مندی از پیشرفته ترین شیوه های برنامه ریزی از جمله مدل SWOT و کارت امتیازی متوازن بهره می برد. در سایه برنامه ریزی های دقیق دوره ای انجام شده ، این شرکت باوجود هزینه های مالی مرتب بر شرکت به دلیل خرید اقساطی نیروگاه تحت پوشش از سازمان خصوصی سازی ، توانسته به سود عملیاتی قابل قبولی دست یافته و از نسبت حاشیه سود به سرمایه اولیه بسیار مناسبی برخوردار باشد .

شرکت تولید نیروی مرکزی صبا  

مصمم به توسعه واحدهای

نیروگاه سیکل ترکیبی سلطانیه زنجان

و تبدیل آن به سیکل ترکیبی است .

 

 .:: تأمین برق مردم ایران ؛ افتخار ماست::.

برای مورد نیاز صنعت خود را به صورت مطمئن و پایدار تأمین نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

سوال خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

سوالی در ذهن دارید؟

سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

ایمیل بزنید

کارشنانسان ما پاسخگوی شما در زمینه های مختلف از جمله شیوه های تولید برق و یا روش عرضه مستقیم برق به صنعت شما هستند.

به دنبال تأمین برق هستید؟

تولید نیروی مرکزی صبا ؛ تأمین کننده برق مطمئن و پایدار

بزرگترین تولید کننده خصوص مرکز کشور

برای تأمین برق صنعت خود با کارشناسان بازاریابی و فروش تماس بگیرید. info@sabacpg.com

با ما در تماس باشید.

کارشناسان و متخصصان شرکت مرکزی صبا راهنمای شماهستند.

برای اطلاعات تماس کلیک کنید.

می توانید سوال خود را به صورت ایمیل مطرح کنید و پاسخ دریافت دارید. info@sabacpg.com

نظر بدهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال